Dlaczego nie warto bać się dentysty Agnieszki Kozioł z Piotrkowa Trybunalskiego?

Regularne wizyty u dentysty są niezbędne, jeśli chcemy mieć zdrowe i ładne zęby. Niestety, wielu z nas obawia się wizyty u stomatologa tak bardzo, że odkłada ją w nieskończoność. W efekcie na fotelu w gabinecie dentystycznym zasiadamy dopiero wtedy, kiedy ból zęba staje się nie do zniesienia. Tymczasem leczenie zębów wcale nie musi boleć, a wraz z rozwojem stomatologii staje się ona dziedziną coraz bardziej przyjazną pacjentom.

Nie czekaj aż zaboli

Większość Polaków – nawet ponad 90 % – ma próchnicę. Trudno nie łączyć prawdziwej plagi tej choroby z naszą narodową niechęcią do wizyt u stomatologa. Skąd to się bierze? Wiele dorosłych osób lęk przed stomatologiem zawdzięcza złym wspomnieniom z dzieciństwa – rzeczywiście, dawniej wizytom u dentysty daleko było do przyjemności. Leczenie potrafiło być bolesne. Jednak przez ostatnie kilkanaście lat naprawdę wiele się zmieniło. Teraz nawet leczenie bardzo chorych zębów może odbywać się bez bólu. Na rynku pojawiło się wiele nowoczesnych technik stomatologicznych, dzięki którym wizyta u stomatologa nie jest już nieprzyjemna. Nie odwiedzając dentysty regularnie, doprowadzimy do tego, że z małego problemu zrobi się wielki kłopot – choroba się rozwinie, a my przez swój strach możemy nawet stracić ząb.

Dla wystraszonych

Stomatolog to lekarz – zależy mu przede wszystkim na zdrowiu pacjenta. Z chorób jamy ustnej może wynikać wiele poważnych problemów zdrowotnych całego organizmu. Dlatego zdrowie jamy ustnej trzeba traktować poważnie. Co jednak zrobić, jeśli po prostu nie jesteśmy w stanie w żaden sposób poradzić sobie z tym lękiem? W nowoczesnych gabinetach dentystycznych znajdzie się na to kilka sposobów. Dla osób z silnym lękiem przed dentystą stomatolog powinien dobrać taką metodę leczenia, która wykluczy jakikolwiek ból. Zamiast wiertła stomatolodzy stosują piasek, możliwe jest też leczenie za pomocą żelu. Dla wrażliwych dużą pomocą jest znieczulenie ogólne, komputerowe albo podawanie gazu rozweselającego. Ból naprawdę nie musi łączyć się z leczeniem stomatologicznym – jeśli się o tym przekonamy, łatwiej przyjdzie nam zapisanie się na kolejną wizytę.

W nowoczesnym gabinecie dentystycznym Agdent w Piotrkowie Trybunalskim

Nowoczesne gabinety dentystyczne dbają przede wszystkim o komfort pacjentów. Dentysta zrobi wszystko, co w jego mocy, żeby wyleczyć nasze zęby bez bólu. Agdent. Poradnia stomatologiczna w Piotrkowie Trybunalskim to miejsce, w którym otrzymamy fachową pomoc, niezależnie od tego, z jakimi problemami jamy ustnej się borykamy. Pamiętajmy, że nieleczona próchnica może powodować szereg innych poważnych chorób ogólnoustrojowych. Zaniedbane zęby mogą być powodem cukrzycy, nadciśnienia, chorób serca i układu krążenia – łącznie z miażdżycą. Chodzi więc nie tylko o piękny uśmiech – choroby jamy ustnej zagrażają naszemu życiu!