Jak przygotować się do wybielania zębów? Porady od AGDent w Piotrkowie Trybunalskim

Marzenie o bielszym uśmiechu jest w zasięgu ręki, ale zanim zdecydujesz się na zabieg wybielania zębów, warto odpowiednio przygotować swoje zęby do tego procesu. W naszym gabinecie stomatologicznym AGDent w Piotrkowie Trybunalskim dbamy o to, by każdy zabieg był przeprowadzony skutecznie i bezpiecznie. Oto kilka kroków, które pomogą Ci przygotować zęby do wybielania.

1. Wizyta kontrolna i konsultacja u dentysty

Przed przystąpieniem do wybielania zębów, konieczne jest przeprowadzenie dokładnej kontroli stanu zdrowia Twojej jamy ustnej. W AGDent każdy pacjent przechodzi szczegółową konsultację, podczas której oceniamy stan zębów i dziąseł. To niezbędne, aby upewnić się, że nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia wybielania, takich jak nieleczona próchnica czy nieszczelne wypełnienia.

2. Usuwanie kamienia nazębnego – skaling

Kamień nazębny to utwardzona płytka bakteryjna, która może zniekształcić efekt wybielania. W AGDent stosujemy skaling ultradźwiękowy, który skutecznie usuwa kamień i przygotowuje zęby do dalszych zabiegów. Jest to niezwykle ważne, ponieważ czyste zęby lepiej reagują na preparaty wybielające.

3. Piaskowanie – klucz do gładszych zębów

Piaskowanie to kolejny etap przygotowania do wybielania, który polecamy w naszym gabinecie. Procedura ta pozwala usunąć zewnętrzne przebarwienia oraz osady z kawy, herbaty czy papierosów. Użycie specjalnego piasku dentystycznego pozwala na delikatne i skuteczne oczyszczenie powierzchni zębów, co przekłada się na lepsze wyniki wybielania.

4. Polerowanie zębów

Po skalingu i piaskowaniu zalecamy polerowanie zębów. Ten etap jest ważny, gdyż gładkie zęby są mniej podatne na ponowne osadzanie się płytki i przebarwień. W AGDent stosujemy wysokiej jakości pasty polerskie, które dodatkowo wzmacniają szkliwo i przygotowują zęby do aplikacji środków wybielających.

Zadbaj o zęby przed wybielaniem

Pamiętaj, że regularne wizyty u dentysty i dbałość o codzienną higienę jamy ustnej to podstawa, która pozwala cieszyć się zdrowym i estetycznie wyglądającym uśmiechem. W AGDent w Piotrkowie Trybunalskim zawsze służymy profesjonalną radą i wsparciem na każdym etapie leczenia stomatologicznego.

Jeśli marzysz o śnieżnobiałym uśmiechu, zapraszamy do naszego gabinetu, gdzie pomożemy Ci bezpiecznie i skutecznie osiągnąć zamierzone efekty. W AGDent wiemy, jak ważny jest piękny uśmiech!