Choroby przyzębia: jakie są przyczyny i jakie stosujemy metody leczenia w AGDent Piotrków Trybunalski

Choroby przyzębia to jedne z najczęściej diagnozowanych problemów stomatologicznych, które mogą prowadzić do poważnych konsekwencji, takich jak utrata zębów. Dlatego w naszym gabinecie stomatologicznym AGDent w Piotrkowie Trybunalskim kładziemy duży nacisk na ich profilaktykę oraz skuteczne metody leczenia.

Przyczyny chorób przyzębia

Podstawowym czynnikiem prowokującym choroby przyzębia jest płytka nazębna, której nagromadzenie wynika z nieodpowiedniej higieny jamy ustnej. Jednakże, istnieje wiele innych czynników, które mogą przyczyniać się do rozwoju tych schorzeń, w tym:

  • Problemy z próchnicą, które nie zostały odpowiednio leczone,
  • Zmniejszone wydzielanie śliny,
  • Nieprawidłowe położenie zębów,
  • Nieprofesjonalne wypełnienia,
  • Palenie papierosów,
  • Choroby ogólnoustrojowe takie jak cukrzyca czy choroby krwi.

Jakie są konsekwencje?

Nie leczona choroba przyzębia może prowadzić do poważnych uszkodzeń tkanki ozębnej, w tym więzadeł i kości wyrostka zębodołowego, co ostatecznie może skutkować koniecznością ekstrakcji zęba.

Leczenie chorób przyzębia w AGDent

Nasz zespół specjalistów w AGDent stosuje szereg procedur leczniczych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. W zależności od stopnia zaawansowania choroby, proponujemy następujące metody leczenia:

  1. Profilaktyka – regularne wizyty kontrolne oraz profesjonalne czyszczenie zębów, które obejmuje skaling (usuwanie kamienia nazębnego) i piaskowanie (usuwanie przebarwień i miękkich osadów). Profilaktyka jest kluczem do utrzymania zdrowia zębów i dziąseł.
  2. Skaling i polerowanie korzeni – te metody są stosowane, gdy choroba jest bardziej zaawansowana. Skaling usuwa kamień nazębny z powyżej i poniżej linii dziąseł, natomiast polerowanie korzeni pomaga zminimalizować ryzyko ponownego osadzania się płytki.
  3. Edukacja pacjenta – uczymy naszych pacjentów, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej w domu, co jest niezbędne do utrzymania efektów leczenia i prewencji przyszłych problemów.

Choroby przyzębia mogą być poważnym zagrożeniem dla Twojego zdrowia ustnego, ale dzięki wczesnej diagnozie i skutecznemu leczeniu w AGDent w Piotrkowie Trybunalskim, możesz cieszyć się zdrowym uśmiechem przez długie lata. Zapraszamy do naszego gabinetu na konsultację, gdzie pomożemy ustalić najlepsze metody leczenia dla Twojego uśmiechu.