Jak poprawić wygląd zębów w gabinecie Agdent w Piotrkowie Trybunalskim?

Zęby są wizytówką człowieka, dlatego warto dbać o ich zdrowy i estetyczny wygląd. Jest wiele skutecznych metod, które sprawiają, że każdy może mieć piękne i zadbane zęby. Znaczna poprawa samoświadomości pojawiła się wraz ze wzrostem poziomu opieki dentystycznej. Profesjonalne gabinety i kliniki oferują dzisiaj pacjentom tak szeroki zakres usług, że każdy może poprawić stan swojego uzębienia, nawet najbardziej zaniedbanego.

Szczotkowanie zębów to za mało

Mylne jest twierdzenie, że wystarczy regularnie szczotkować zęby oraz używać nici dentystycznych. Zęby wymagają większej ochrony. Dlatego zalecane są regularne wizyty u stomatologa, który oczyści zęby z kamienia i osadu. Dzięki temu bakterie nie będą wnikać w przestrzenie międzyzębowe czy też pod dziąsła. Usługi tego typu świadczy na przykład gabinet stomatologiczny Agdent w Piotrkowie Trybunalskim.

Jeśli kolor zębów nie jest zadowalający, można je wybielić. Najbardziej powszechne jest wybielanie nakładkowe. Jest to metoda trwała i dająca szybki efekt, którego skutki utrzymują się nawet do 5 lat. Pacjent otrzymuje specjalne nakładki, do których aplikuje się żel wybielający. Nakłada się je przez 8-10 kolejnych nocy. Po przeprowadzonym procesie wybielania, konieczna staje się wizyta u dentysty, ponieważ plomby nie zmieniają koloru w trakcie wybielania i trzeba je wymienić na nowe.

Jak zmienić kształt oraz wielkość zębów

Utrata zęba lub jego poważne złamanie nie są już problemem nieodwracalnym. Jedną z najbardziej skutecznych metod jest zastosowanie koron ceramicznych. W profesjonalnym gabinecie pacjent ma możliwość odzyskać piękny uśmiech dzięki idealnie dobranym uzupełnieniom protetycznym.

Najważniejsze jest idealne dobranie korony do oszlifowanego zęba. Jej szczelność gwarantuje, że pod powierzchnię korony nie będą przedostawać się bakterie. W dobrze wyposażonych gabinetach stomatologicznych szczelność korony sprawdza się za pomocą mikroskopu. Trwałe i skuteczne zabezpieczenie osiąga się przez cementowanie korony specjalnym preparatem, który w swoim składzie ma nanocząsteczki srebra i złota.

Licówki porcelanowe również pozwalają na zmianę kształtu i wielkości zębów. Są to cienkie, porcelanowe nakładki, które mocuje się do powierzchni przygotowanych zębów. Zabieg przebiega podczas 4 spotkań, a w efekcie pacjent otrzymuje piękny, biały uśmiech. Osoba, która ma zadbane, zdrowe zęby jest bardziej pewna siebie, świadoma swojego wyglądu, jak również wpływu stanu zębów na zdrowie organizmu.