Wybielanie zębów – wszystko, co warto wiedzieć zanim umówisz się na zabieg w Piotrkowie Trybunalskim

Wybielanie zębów – wszystko, co warto wiedzieć zanim umówisz się na zabieg

Wybielanie zębów – wszystko, co warto wiedzieć zanim umówisz się na zabieg

Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej stały się obecnie bardzo popularne. Największym zainteresowaniem cieszy się wybielanie zębów. Chyba każdy z nas marzy o pięknym białym uśmiechu. Istnieje kilka metod wybielania, o wyborze odpowiedniego powinien zadecydować lekarz dentysta. Sprawdź, co warto wiedzieć przed umówieniem się na wybieralnie zębów.

Skąd biorą się przebarwienia na zębach?

Powstawanie przebarwień może być uwarunkowane genetycznie lub wynikać z chorób trzustki, krwi lub zaburzeń hormonalnych w naszym organizmie. Często przebarwienia są wywołane przez przyjmowane leki. Jednak najczęstszą przyczyną przebarwień jest dieta bogata w produkty sprzyjające odbarwianiu szkliwa, jak kawa, mocna herbata, soki czy czerwone wino. Największym wrogiem białego uzębienia jest palenie papierosów. Tytoń ma właściwości, które sprawiają, że zęby przybierają żółtawą barwę.

Na zabieg wybielania zębów warto wybrać się do stomatologa z dużym doświadczeniem. Profesjonalne zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej oferuje nowoczesne Agdent w Piotrkowie Trybunalskim. Warto zapoznać się z jego ofertą.

Metody wybielania zębów

Istnieje kilka metod wybielania zębów. Wybór opcji odpowiedniej dla stanu naszych zębów powinien być skonsultowany z doświadczonym stomatologiem. Wszystko będzie zależne od rodzaju i ilości przebarwień występujących na szkliwie. Po preparatach dostępnych w drogeriach i aptekach, przeznaczonych do użytku domowego, nie powinniśmy spodziewać się spektakularnych efektów, sprawdzą się one raczej jako uzupełnienie i środek pomocniczy dla utrzymania efektów profesjonalnego zabiegu, który został wykonany w gabinecie dentystycznym. Dla uzyskania widocznego efektu wybielenia zębów, należy umówić się na zabieg do dobrego centrum stomatologicznego.

Dentysta, w zależności od stopnia zaawansowania przebarwień na naszych zębach, może zaproponować wybielanie za pomocą specjalistycznego preparatu o wysokim stężeniu nadtlenku wodoru lub wysoce skuteczne wybielanie laserowe. Wybielanie za pomocą preparatu daje szybkie i zadowalające efekty, a sam zabieg trwa około 20 minut.

Za najskuteczniejszą i przynoszącą najlepsze efekty metodę wybielania zębów uważany jest zabieg laserowy. Zabieg polega na nałożeniu na zęby preparatu wybielającego, który zawiera wysokie stężenie substancji czynnych, które aktywują się po skierowaniu na zęby wiązki światła lasera diodowego o dużej mocy. Zabieg trwa około 30 minut, a efekty widoczne są od razu i przy stosowaniu odpowiedniej diety utrzymują się nawet do 2 lat.