Jak dbać o zdrowe zęby? Kiedy odwiedzić stomatologa w Piotrkowie Trybunalskim?

Jak dbać o zdrowe zęby? Kiedy odwiedzić stomatologa w Piotrkowie Trybunalskim?

Jak dbać o zdrowe zęby? Kiedy odwiedzić stomatologa w Piotrkowie Trybunalskim?

Któż z nas nie chce mieć pięknego uśmiechu, w którym odsłaniają się czyste i zdrowe zęby? W większości z przypadków jesteśmy w stanie to osiągnąć dzięki codziennej higienie jamy ustnej, zapobiegawczej profilaktyce i regularnym wizytom w gabinecie stomatologicznym. Jak więc codziennie dbać o zdrowe zęby? Kiedy i jak często warto odwiedzić stomatologa?

Profilaktyka zdrowych zębów

„Lepiej zapobiegać, niż leczyć” sprawdza się w wielu przypadkach. Przy higienie jamy ustnej codzienna profilaktyka ma ogromne znaczenie. Bez wątpienia, zęby należy dokładnie szczotkować minimum dwa razy dziennie. Po każdym posiłku warto używać nici dentystycznej, aby usunąć resztki pokarmu, które zgromadziły się pomiędzy zębami. Jeżeli ich nie usuniemy, przekształcą się w kamień nazębny, które następnie można usunąć podczas wizyty u dentysty. Podobnie, jeśli nasze zęby odbarwiły się w wyniku picia dużej ilości kawy, warto udać się na zabieg skalingu, piaskowania i lakierowaniaSkaling usuwa nagromadzony kamień i złogi bakteryjne, piaskownie pomaga w usunięciu przebarwień, a lakierowanie zabezpiecza z kolei nasze zęby przed nadwrażliwością, która może się pojawić w wyniku usunięcia kamienia i osadu. Wyżej wymienione zabiegi zaliczane są do profilaktyki, zaleca się je wykonywać raz do roku. Ważny jest także poprawny sposób szczotkowania zębów, oraz używanie odpowiedniego rodzaju szczoteczki (wybór odpowiedniej szczoteczki i sposób szczotkowania zębów), oraz regularne zmienianie szczoteczki (średnio raz na 3 miesiące).

Kiedy udać się na wizytę do dentysty?

Jeżeli boli nas ząb, czy zauważamy niepokojące nas objawy, niezwłocznie należy się udać do dentysty. Jeżeli uczęszczamy do niego regularnie, mała dziurka nie będzie problemem i szybko zostanie zaplombowana, gorzej, jeśli ząb wymaga już leczenia kanałowego. Gabinet Agdent Gabinet Stomatologiczny Agnieszka Kozioł z Piotrkowa Trybunalskiego oferuje zabiegi związane ze stomatologią odtwórczą, która zakłada możliwość wykonania licówek kosmetycznych, czy estetycznej odbudowy. Mamy możliwość odtworzenia usuniętego lub utraconego zęba, oraz nałożenia protez. Dla osób wymagających, niezadowolonych ze swego koloru uzębienia, możliwa jest także usługa wybielania. Warto pamiętać, że zęby wpływają na wiele innych schorzeń w organizmie człowieka, toteż należy o nie szczególnie dbać.